03. 04. 2020

SVĚT SE ZASTAVIL

Přišel čas zastavit se..., přišla karanténa ..., nebo koronavirus..., 

Každý nazývá toto období jinak, mě se líbí: "Přišel čas zastavit se ..." K danému tématu jsem se sice už vyjádřila na mém instagramu, ale ještě mám pár slov na jazyku.

Začnu mým plánovaným mistrovstvím světa v intepretačním umění WCOPA2020. Bohužel letos kvůli dané situaci nebudu moci odletět. Nicméně nedělám si z toho těžkou hlavu, protože mám další příležitost zúčastnit se příští rok 2021 a reprezentovat tak ČR v kategorii varieté v Kalifornii v Hollywoodské oblasti. Mé plány se tedy zásadně změnily, ale dívám se na to z té pozitivní stránky, alespoň budu mít více času na celkovou přípravu. 

Nyní bych rozebrala danou situaci trochu z jiného soudku. Jak jsem se již zmiňovala na mém instagramu, myslím si, že je teď skvělá příležitost se zastavit a věnovat se sama sobě, svým koníčkům, rodině nebo třeba právě naopak, usednout do klidu a nevěnovat se vůbec ničemu a jen odpočívat.

Možná někteří z vás, tak jako já, jste neměli pořádně čas si užít svůj vlastní byt, dům či jakékoliv jiné bydlení. Jelikož jsem posledních 5 let hodně cestovala, tak jsem opravdu neměla moc příležitost posedět doma a užít si domov plnými doušky. Najednou vnímám domov trochu jinak, ne jen jako místo, kde se vyspím, stravuji či sprchuji, ale jako místo kde se cítím bezpečně, kde můžu trávit celý den se svou rodinou pohromadě a kde můžu jen tak ležet a číst si knížky. A na tohle všechno mám nyní čas a nemusím mít špatné svědomí, že zanedbávám práci anebo jiné věci. 

Troufám si tvrdit, že na jednu stranu je dobře, že mě něco silnějšího zastavilo, abych si uvědomila všechny tyto krásné věci. Okolnosti mě přiměly více naslouchat sama sobě, svému tělu a promyslet si, co v životě bych chtěla dělat dál. Tak nějak jsem více pochopila, že je opravdu třeba žít naplno každý boží den, protože nikdy nevíme co se může další den stát. Kdyby mi někdo řekl o nynější situaci před pár měsíci, asi bych s úsměvem na tváři odvětila, že to není možné. A podívejme se, známé rčení potvrtuje, že opravdu všechno je možné!

Ale tím nechci zlehčovat druhou stránku věci, tedy jak ekonomickou, tak i zdravotní. Upřímně soucítím a plně si uvědomuji, že je třeba vážně vnímat oba tyto faktory. Tak tedy pojďme být v této nelehké situaci na sebe laskaví, láskyplní, nápomocní a hlavně pečovat o sebe a své zdraví. Ne jen teď, ale stále!

Pokud byste se chtěli podělit o váš názor, pocity či jiné věci, napište mi. 

S láskou Katerina