08. 02. 2020

WCOPA 2020

Ahoj všichni, 

co to vlastně je WCOPA 2020? 

World Championships of Performing Arts 2020, tedy Mistrovství světa v interpretačním umění je velmi prestižní celosvětová soutěž umělců v podobě olympijských her, která se koná již 24. rokem ve dnech 24. 7. – 2. 8. 2020. Jde o setkání umělců z celého světa, kteří se chtějí utkat nejen o výhru, ale také získat nové zkušenosti a příležitosti v Hollywoodu. 

A jak jsem se k této soutěži dostala já? 

Úplně náhodou. Na podzim 2019 jsem náhodně na internetu našla informace a přihlášku do Národního výběru na tuto soutěž. Nezávazně jsem se přihlásila. Upřímně jsem tomu nedávala žádnou naději, ale i přes to jsem se zúčastnila Národního výběru v Kolíně, kde se shledali všichni soutěžící ČR. Poté, co jsem viděla několik mladých a velice talentovaných jedinců, jsem si opravdu nedávala žádnou šanci, že bych mohla vyhrát a odjet ukázat své dovednosti do Hollywoodu. 

Předvedla jsem, to co jsem se naučila - Aerial straps na ledě. Po ukončení soutěže ze mě spadla veškerá nervozita. Byla jsem připravena na odjezd domů s tím, že jsem to minimálně vyzkoušela a že přijdou zase jiné příležitosti. 

Když se vyhlašovaly různé ceny a místa, seděla jsem s klidem na místě a pozorovala ostatní soutěžící. Jakmile porota vyhlašovala 2. místo, pociťovala jsem v tu chvíli vděčnost za to, že jsem se zúčastnila takové prestižní soutěže.

Nicméně poté vyhlásili 1. místo a za tím hned mé jméno. Nemohla jsem tomu z počátku vůbec uvěřit a ještě jsem se ptala porotců, jestli tím myslí mě. S úsměvem na tváři mi odpověděli, že ano a vyzvali mě, abych si došla pro výhru. V jisté euforii jsem se dostala do popředí a převzala jsem si cenu se slzami v očích. Nechápala jsem, že jsem právě já vyhrála tuto soutěž. Při cestě zpět ve vlaku jsem byla ještě v šoku. 

A tak jsem se stala reprezentantkou České republiky WCOPA 2020.

Až další den jsem si teprve uvědomila, co jsem vlastně vyhrála. Příležitost odjet a předvést své umění a hlavně reprezentovat ČR do nejvýznamnějšího zábavního průmyslu na světě. 

V ten okamžik jsem si uvědomila, že sny se opravdu plní a možná ještě víc. Vemte si, že jsem se do této soutěže přihlásila opravdu náhodně a při přihlášce jsem si nebyla jistá, jestli na casting vůbec odjedu. Věřím tomu, že vše co si přejeme, přijde. Jen to chce mít trpělivost, píli, víru a vše přijde ve správný čas. 

S láskou Katerina