22. 12. 2021

PROČ JÔGA ON-LINE?

On-line jóga pro každého!

Jóga on-line není žádnou novinkou, tuto formu jsme mohli více zaznamenat v době pandemie. Je to skvělá příležitost jak začít na sobě pracovat z pohodlí svého domova nebo odkudkoliv, kde se právě nacházíš, můžeš ušetřit čas a zároveň podpořit své zdraví. 

Díky lekcím on-line pozoruji na mých studentech mnohem větší uvolnění a napojení se sami na sebe. Studenti potvrdily, že v domácím prostředí se cítí mnohem komfortněji a dokážou se více koncentrovat sami na sebe a jejich praxe má hlubší účinky, které poté vnímají i mimo jógovou podložku. 

 

JAK JE TO MOŽNÉ? 

Jógová praxe není jen o fyzickém cvičením, jde o propojení těla, mysli a dechu. Vzhledem k tomu, že jsi v místnosti sám a slyšíš jen vedení lektorky, dokážeš mnohem lépe proniknout do jógových pozic, zkoncentrovat mysl do přítomného okamžiku a zároveň pracovat se svým dechem. 

Protože nemáš kolem sebe rušivé elementy a jsi sám v místnosti najednou jsi oproštěn od nutkání koukat se kolem sebe, jak to dělají ostatní nebo od myšlení, jak u toho asi vypadáš či, zda to děláš správně. Tvůj mozek se v tu chvíli 100% koncentruje na hlas vedení lektorky a na přítomný okamžik na jógové podložce. A v tu chvíli přichází moment, kdy začneš věřit sám sobě a nacházíš svoji sílu a tvoje praxe je mnohem účinnější. 

 

online jóga

A to je cíl jógové praxe, protože jóga nikdy není špatně, jsi v pozici, ve které právě v daný okamžik máš být, a proto často slyšíme, že jóga je propojení těla, dechu a mysli. 

Pokud tě napadají otázky, jak tě může lektor opravit při praxi on-line? Ano může. Většinou, i na fyzické hodině, tě lektor neopravuje dotekem, ale snaží se tě navést do správné pozice svým vedeným hlasem, protože je to tvá praxe a ty sám nejlépe znáš své tělo a své možnosti. Nezapomeň, že jóga nikdy není špatně a pokud jsi v přítomném okamžiku a vnímáš své tělo a mysl, tělo nám často samo řekne, kdy se cítí komfortně a kdy ne, většinou v podobě bolesti. A to je další bod, který je skvělý vnímat při samotné praxi, nikdy nechodit přes bolest, ale najít si takovou polohu v pozici, kde jsem schopen vydržet několik nádechů a výdechů.

Jóga tě také učí disciplíny. Po určitém čase můžeš sám zaznamenat zlepšení, jak po fyzické, tak po psychické stránce. A náhle přijde pochopení a odpověď, kterou jsi měl na začátku tvé cesty. A to je cílem jógy. Tady se začne měnit tvůj život! 

 

JÓGA JE CESTA K OPĚTOVNÉMU PROPOJENÍ SE SAMI SE SEBOU! PROPOJENÍ SAMI SE SEBOU VEDE K PŘÍTOMNOSTI A Z PŘÍTOMNOSTI TVOŘÍME NAŠÍ REALITU.

KLIKNI ZDE

 

BENEFITY ON-LINE JÓGY: 

  • UŠETŘÍŠ ČAS
  • PODPOŘÍŠ SVÉ ZDRAVÍ ODKUDKOLIV
  • STIMULACE FYZICKÉ I PSYCHICKÉ ROVNOVÁHY
  • NAČERPÁNÍ ENERGIE KDYKOLIV A ODKUDKOLIV
  • SKVĚLÝ SPOLEČNÍK PŘI CESTOVÁNÍ
  • ZBAVENÍ SE STRESU 
  • KONCENTRACE A ČERPÁNÍ NOVÉ ENERGIE V PRÁCI

 

PŘIDEJ SE NA HODINU JÓGY ZDE

MÁŠ NĚJAKÝ DOTAZ KONTAKTUJ MĚ ZDE