02. 08. 2022

BENEFITY JÓGY

Cílem jógové praxe je propojit tělo, dech a mysl a najít vnitřní rovnováhu v pozici, ve které se právě nacházíš.

Pokud tě napadají otázky, jak tě může lektor opravit při on-line lekci jógy? Většinou i na fyzické hodině tě lektor neopravuje dotekem, ale snaží se tě navést do správné pozice svým vedeným hlasem, protože je to tvá praxe a ty sám nejlépe znáš své tělo a své možnosti, proto je potřeba napojení se sám na sebe. Pokud vnímáme své tělo a mysl, často nám dávají znát, kdy je pozice správně provedena. K tomu také slouží náš dech, který nám pomáhá najít určitou hranici mezi komfortem a diskomfortem. Svoji hranici také můžeme zaznamenat pomocí dechu. Pozice by měla být provedena tak, abysme byli schopni v pozici vydržet nejméně 5 dlouhých nádechů a výdechů. 

 

! PRVNÍ LEKCE JE ZDARMA! 

Vyzkoušej si styl jógy, navnímej si lektora a jeho energii, načerpej novou inspiraci a informace.

KLIKNI ZDE

ZAREZERVUJ SI LEKCI

 

BENEFITY JÓGY

Samotná jóga přináší mnoho benefitů, ale jako jediná se primárně zaměřuje na to co se děje uvnitř nás, pracuje s vnitřními orgány, tvoří jistý prostor nejen vtěle ale i na mentální úrovni. Je to jako s domem "když máme pevné základy, dům stojí a vydrží spoustu let". Jóga dbá na vaše zdraví hlavně zevnitř. 

Několik nedávných studií naznačuje, že jóga může pomoci posílit také sociální vazby, snížit stres a zmírnit úzkost, depresi a nespavost. Výzkumníci také začínají tvrdit, že jóga opět začíná pomáhat vojákům v aktivní službě a veteránům s posttraumatickou stresovou poruchou, tak jako před několika miliony století pomáhala bojovníkům k přípravě na boj.

DALŠÍ BENEFITY JÓGY:

zvýšená flexibilita

zvýšená svalová síla a tonus

zlepšení dýchání, energie a vitality

udržení výváženého metabolismu

snížení hmotnosti

zdraví srdečního a oběhového systému

zlepšení sportovního výkonu

ochrana před zraněním

 

Jóga nás učí disciplíny, postavit se strachům a stresovým situacím čelem, učí nás milovat sami sebe, přijímat se takový jací jsme, neubližovat si, nelpět a nechat věci plynout, věřit a věřit sám v sebe a mnoho dalších.

Po jisté době praxe jógy zjistíš, co slovo JÓGA znamená a jak je schopna ovlivnit náš život. A v tu chvíli se ti začne měnit tvůj život!

 

JÓGA JE CESTA K OPĚTOVNÉMU PROPOJENÍ SE SAMI SE SEBOU! 

PROPOJENÍ SAMI SE SEBOU VEDE K PŘÍTOMNOSTI A Z PŘÍTOMNOSTI TVOŘÍME NAŠÍ REALITU.

 

ON-LINE JÓGA PRO KAŽDÉHO!

Jóga on-line není žádnou novinkou, tuto formu jsme mohli více zaznamenat v době pandemie. Je to skvělá příležitost jak začít na sobě pracovat z pohodlí svého domova nebo odkudkoliv, kde se právě nacházíš, můžeš ušetřit čas a zároveň podpořit své zdraví. 

Díky lekcím on-line pozoruji na mých studentech mnohem větší uvolnění a napojení se sami na sebe. Studenti potvrdily, že v domácím prostředí se cítí mnohem komfortněji a dokážÍ se více koncentrovat sami na sebe a jejich praxe má hlubší účinky, které poté vnímají i mimo jógovou podložku. 

Jógová praxe není jen o fyzickém cvičením, jde o propojení těla, mysli a dechu. Vzhledem k tomu, že jsi v místnosti sám a slyšíš jen vedení lektorky, dokážeš mnohem lépe proniknout do jógových pozic, zkoncentrovat mysl do přítomného okamžiku a zároveň pracovat se svým dechem. 

Protože nemáš kolem sebe rušivé elementy a jsi sám v místnosti najednou jsi oproštěn od nutkání koukat se kolem sebe nebo od myšlení, jak u toho asi vypadáš. Tvůj mozek se více koncentruje na vedený hlas a na přítomný okamžik a daný cvik. A v tu chvíli přichází moment, kdy začneš více věřit sám sobě a nacházíš svoji vnitřní sílu.

 

 

BENEFITY ON-LINE JÓGY

ušetříš čas

podpoříš své zdraví odkukoliv a kdykoliv

možnost živého vysílání i vysílání ze záznamu

stimulace fyzické i psychické rovnohávhy kdykoliv

skvělý společník při cestování

udržení disciplíny - pravidelnost

větší koncentrace 

soukromí 

 

VYBER SI LEKCI JÓGY A ZMĚŇ SVŮJ ŽIVOT

KLIKNI ZDE

 

PODÍVEJ SE CO TI KNIHOVNA LEKCÍ PŘINESE

KLIKNI ZDE

 

MÁŠ NĚJAKÝ DOTAZ KONTAKTUJ MĚ ZDE

 

✨ DNEŠNÍ ROZHODNUTÍ OVLIVNÍ TVŮJ ZÍTŘEK - TVOJI BUDOUCNOST ✨.