10. 01. 2020

ZDRAVÍM VŠECHNY MÉ PŘÍZNIVCE

Zdravím všechny mé příznivce, 

na úvod bych se s Vámi chtěla podělit o pár informací o mě. 

Hodně se mě ptáte, jak jsem se dostala k této profesi a co mě k tomu vedlo.

Od malička se věnuji krasobruslení, ve 4 letech mě rodiče přihlásili do krasobruslařského klubu v Olomouci, kde jsem zůstala dalších 10 let trénovat a závodně krasobruslit. Celé dětství jsem trávila na zimním stadionu. Označovala jsem zimní stadion za můj druhý domov, tzv. "zimák".

Krátké shrnutí mého dětství: Ráno škola, někdy před školou trénink na 6 hodin ráno. Po škole trénink v podobě suché přípravy, pak rychle domů napsat úkoly a večer další trénink na ledě. V této podobě probíhal celý týden. O víkendech jsem měla většinou závody, jediná neděle byla taková odpočinková, jen jeden trénink odpoledne na ledě. Možná to vypadá, že jsem měla náročný dětství, ale není tomu tak, milovala jsem to a byla to zábava.

Díky krasobruslení mne rodiče přihlásili do muzikálu na ledě. Můj první muzikál na ledě byl Mrazík, kde jsem dostala roli družičky Nastěnky. Vzpomínám na to dodnes s láskou. Jako 10-letá jsem, skoro každý víkend, odjížděla z domů do cizího města, kde jsme hráli představení. Byla to úžasná etapa v mém životě, plná radosti, adrenalinu a nového poznání. 

Časem jsem pochopila, že se chci věnovat více umění než být závodnicí na krasobrulařských soutěžích. A tak jsem u muzikálů a show na ledě zůstala dodnes. Po VŠ jsem se rozhodla věnovat této profesi naplno. Odjela jsem na pár let do zahraničí, kde jsem spojila krasobruslení s další nádhernou disciplínou Aerial performing. 

Aerial perfoming, neboli vzdušné akrobacii se věnuji přibližně 4 roky. Absolvovala jsem, jako tzv. stážistka, rok v Itálii v prestižním cirkuse, kde jsem se učila na Aerial silks (vzdušných akrobatických šálách). Tato stáž byla pro mě velice prospěšná, byť i hodně náročná. Dostala jsem péči od profesilnální artistky cirkusu a na konci stáže jsem měla čest vystupovat jako profesionální artistka a prezentovat se tak se svým vlastním číslem na vzdušných šálách. 

Poté jsem získala angažmá v největším zábavním parku v Evropě, kde jsem spojila krasobruslení a Aerial perfoming. V rámci práce, jako artista na ledě, jsem trénovala ve svém volném čase na tomto akrobatickém spojení, které jsem pak uplatnila nejen ve zmiňovaném zábavním parku.

Ve zkratce jsem Vás seznámila s mojí cestou k velice překrásnému a dechberoucímu umění.

 

Neváhejte mne kontaktovat :)

 

S láskou Katerina

(Katerina - takto mne nazývali všude v zahraničí a tak mi to zůstalo)